Twitter – jak ho vložit na stránky

Twitter je tzv. mikroblogovací služba, Vaše poselství světu se vždy musí vejít do 140 znaků. Služba nabírá na popularitě, hlavně ve Spojených státech se pomalu stává mainstreamovou záležitostí. Mimořádně úspěšný je Twitter také v Japonsku. Evropa přichází na chuť Twitteru s očekávatelným zpožděním.

Předpokládejme, že už svůj účet na Twitteru máte (Active 24 má!) a že byste chtěli ukázat to, co píšete na Twitteru, na svých webových stránkách. Lze to udělat poměrně jednoduše.

Pokud se přihlásíte na twitter.com, můžete najít návod na adrese http://twitter.com/widgets/html_widget. Tzv. widget, tedy kousek kódu, který zajistí zobrazení Twitter zpráv na vašich stránkách, si lze přizpůsobit. Můžete zadat počet posledních zpráv, které se mají zobrazit, a dále nadpis v hlavičce, který můžete případně skrýt. Uvedený kód si zkopírujete a následně vložíte do html kódu vašich stránek (na požadované místo). Kód bude vypadat následovně:

<div id="twitter_div">
<h2 class="sidebar-title">Twitter zprávičky</h2>
<ul id="twitter_update_list"></ul>
<a href="http://twitter.com/active24cz" id="twitter-link" style="display:block;text-align:right;">Sledujte Active 24 na Twitteru</a>
</div>
<script type="text/javascript" src="http://twitter.com/javascripts/blogger.js"></script>
<script type="text/javascript" src="http://twitter.com/statuses/user_timeline/active24cz.json?callback=twitterCallback2&amp;count=5"></script>

Aby se vaše stránka načetla i v případě, že služba Twitter bude právě nedostupná nebo přetížená, je dobré umístit poslední 2 řádky kódu začínající <script type="text/javascript".. na konec vaší html stránky, bezprostředně před značku </body>.

Pokud zvládáte úpravu vzhledu stránek pomocí CSS, můžete si jednoduše upravit design widgetu – Twitter zpráviček podle vlastní potřeby. A určitě si nezapomeňte přidat Active 24 mezi své „tvítující“ přátele :-)

7 komentářů

 1. […] Pokud chcete obohatit své webové stránky o Twitter zprávy, pak se podívejte na náš předchozí návod Twitter – jak ho vložit na stránky. […]

 2. Libor napsal:

  Zdravím, ale to vytvoří jen odkaz, ne? Nemohl byste odkázat na nějaké stránky, kde to je, abych viděl, jak to má vypadat? Děkuju, Libor

 3. Jan Horna napsal:

  Pokud jste prihlasen svym uzivatelskym jmenem a heslem na http://twitter.com, tak na adrese http://twitter.com/widgets/html_widget vidite, jak widget vypada. Je to ten box vpravo nadepsany „Preview“.

 4. Libor napsal:

  Děkuju. Pokouším to umístit na hostovaný wordpress, moc to nejde.

 5. petr napsal:

  Ahoj, setkali jste se s tím, že Twitter Widget je často nedostupný (dlouho)? dík, p.

 6. Jan Horna napsal:

  Dostupnost widgetu zrejme souvisi s dostupnosti Twitteru a mozna i dostupnosti API rozhrani, takze ano, je to mozne, ze to obcas vypadne. Konkretni zkusenost, ze bych nekde meril delku vypadku, ale nemam.

 7. Honza napsal:

  Ahoj. Díky za užitečný nástroj. Nasadil jsem si ho i na moje stránky – http://www.follower.cz/

NAPIŠTE KOMENTÁŘ