WordPress, Joomlu a Drupal nainstalujete 1 kliknutím

Mnoho našich zákazníků používá populární open-source publikační systémy WordPress, Joomla nebo Drupal. A je také dost uživatelů, kteří tyto systémy nepoužívají, protože je nedokážou nainstalovat na svůj hosting. To už díky „Instalaci 1 kliknutím“ neplatí.

Prvním a zcela zásadním krokem při využívání nejrůznějších redakčních systémů a open-source řešení je jejich instalace na hosting. V mnoha případech nejde o jednoduchou operaci, takže uživatelé, kteří nejsou internetoví experti se přes úvodní krok často nedostanou. Přicházejí tak často o jednoduchou a levnou možnost vytvoření a správy vlastních webových stránek.

V nabídce ACTIVE 24 se nedávno objevila nová služba nazvaná „Instalace 1 kliknutím“, která dělá to, co slibuje. Jedním kliknutím je uživatel – laik schopen nainstalovat na svůj hosting systémy WordPress, Joomla nebo Drupal. Tyto redakční systémy jsou pak hned připravené k používání.

Ověřte si požadavky na hosting

Aby vás nepotkalo nepříjemné překvapení, ujistěte se prosím před instalací výše uvedených systémů, že váš hosting bude vyhovovat požadavkům na instalaci systémů. Ve všech případech je vyžadován hosting na operačním systému Linux, podpora skriptů PHP a databáze MySQL. Více najdete v nápovědě

Jak dále postupovat?

1.    Instalace 1 kliknutím se provádí v Zákaznickém centru. V sekci Virtuální servery si vyhledejte hosting – doménu, na který chcete daný redakční systém instalovat.

2.    Po kliknutí na název domény se dostanete na detailní výpis informací o daném hostingu. Zcela dole se nachází odkaz „Vstoupit“ do Instalace jedním kliknutím.

3.    Nyní máte na výběr jednu ze 3 možností, zvolit si můžete buď systém Joomla, Drupal nebo WordPress. Stačí pak kliknout na tlačítko „Instalovat“. Jak vidíte, jde skutečně o instalaci jedním kliknutím :)

4.    Po spuštění služby se na webhostingu automaticky nainstaluje vybraný redakční systém. Emailem vám pak přijde zpráva s přístupovými údaji ke správě – administraci webových stránek. Stačí se přihlásit do administrace a začít vytvářet webové stránky.

No a to je vše!

Kompletní nápovědu k nové službě Instalace jedním kliknutím najdete v naší nápovědě. Jedním z možných úkonů může být například změna jazyka. Standardně jsou všechny systémy instalovány v nastavenou češtinou, pokud se váš požadavek na jazykovou verzi liší, tak není problém si změnit jazyk redakčního systému.

A pokud byste zjistili, že uvedený systém vám nevyhovuje, tak není nic jednodušího, než smazat obsah daného hostingu. Učinit tak můžete opět v Zákaznickém centru u detailního přehledu hostingu zcela dole, kde je nad „Instalací jedním kliknutím“ možnost „Vymazáni obsahu“. Jak jinak, i tuhle akci je pochopitelně možné provést jedním kliknutím :)

3 komentáře

  1. […] jsme spustili instalaci vybraných redakčních systémů jedním kliknutím. Konkrétně jde o systémy WordPress, Joomla a Drupal. Podmínkou využití instalace jedním […]

  2. […] je instalace jednoduchá a že jednou kliknout zvládne opravdu každý jsme psali v dřívějším článku, dnes tu mám statistiku toho, jak si s tím poradili naši zákazníci. Nadmíru dobře! Počet […]

  3. […] Za zmínku stojí také další parametry multihostingu. Hlavně možnosti skriptů, které lze v rámci multihostingu využívat. Pokud si zřídíte hosting na Linuxu, tak můžete využívat paměť o velikosti 64 megabajtů, skript může běžet 55 vteřin a na server lze uploadovat přes protokol http soubor o velikosti 64 MB. K čemu jsou tato čísla dobrá? Například můžete na takovém hostingu bez problémů využívat většinu open-source redakčních systémů jako je třeba oblíbený WordPress, o kterém na našem blogu již byla také řeč. Navíc WordPress, Joomlu a Drupal nainstalujete jediným kliknutím. […]

NAPIŠTE KOMENTÁŘ