Je to kulaté a hranaté zároveň – co to je? Přece Roundcube!

Pokud preferujete pro zpracování pošty webové rozhraní, zkuste využít nový Roundcube. Ano, přesně tak se nazývá nový webmail, který můžete vyzkoušet na webmail.active24.cz.

Kromě webmailu Horde tak máte k dispozici novou alternativu, není nic jednoduššího, než ji vyzkoušet. Pro někoho může být nový Roundcube pěknější z pohledu uživatelského rozhraní. Funkčností jde o standardní produkt pro příjem a odesílání elektronické pošty. Součástí Roundcube je také adresář kontaktů, můžete také provádět nejrůznější operace s poštovními složkami.

Pokud se chcete o Roundcube dozvědět více, podívejte se na www.roundcube.net. Ze zajímavých vlastností tohoto programu vybíráme:

  • Možnost využívat drag&drop, tedy táhni a pusť pro přesun a manipulaci emailových zpráv
  • Poštovní zprávu můžete psát buď v režimu rich-text (formátovaný text) nebo HTML.
  • Prohledávání zpráv a kontaktů
  • Zobrazení konverzace ve vláknech (seskupování souvisejících zpráv jako má např. Gmail)
  • Kontrola pravopisu

Velice zajímavou novinkou v dalších verzích Roundcube bude dozajista online kalendář integrovaný s poštou a kontakty.

Jak nový Roundcube, tak i starší Horde slouží k přístupu ke schránkám v rámci služby Start mail. Pokud chcete raději využívat tradičního poštovního klienta instalovaného v počítači, např. MS Outlook, můžete tak učinit pochopitelně. Připojit se k poště je pak možné prostřednictvím POP3 nebo IMAP protokolu.

Jak tedy začít? Přihlaste se do zvoleného webmailu na webmail.active24.cz jménem – emailovou adresou a heslem. Tyto údaje můžete spravovat v Zákaznickém centru pod položkou „Správa e-mailů“, kde lze také vytvářet nové emailové schránky, editovat nastavení existujících schránek, aliasů nebo přístupových práv.

Pokud ještě nemáte hosting u ACTIVE 24, podívejte se na naši nabídku.

NAPIŠTE KOMENTÁŘ