Šifrované HTTPS automaticky a zdarma ke všem webům na Linux hostingu ACTIVE 24

Společnost ACTIVE 24 spustila šifrovanou variantu protokolu pro přenos www stránek trvale všem webům na svém Linux hostingu a to zcela zdarma jako nový standard. Kromě klasického HTTPS je všem dostupný i moderní SPDY protokol, který urychluje načítání www stránek zejména na mobilních zařízeních. Zákazníci mají zároveň možnost jednoduché samoobslužné instalace a aktualizace svých SSL/TLS certifikátů.

ACTIVE 24 považuje šifrovaný přenos dat mezi klienty a servery za standard, který by měl být dostupný zdarma všem a to nejen v případech, kdy se přenáší citlivá data jako např. hesla či cookies. Šifrování je důležité i proto, aby se bránilo mj. vkládání malware do stránek při nechráněném přenosu, nebo všudypřítomnému šmírování, co, kdo a na jakých www stránkách hledá.

ACTIVE 24 proto odbourává překážky, které doposud bránily širšímu nasazování HTTPS, kterými byly poplatky za instalaci a provoz SSL/TLS certifikátů, vyhrazené IP adresy a nutnost opt-in aktivace služby. Zároveň nasazuje moderní technologie pro efektivnější fungování www stránek na mobilních zařízeních a plánuje nasadit nový HTTP/2 protokol obratem poté, co bude dostupná jeho stabilní implementace.

Zákazníci, kteří si ještě neobjednali SSL/TLS certifikát u ACTIVE 24 nebo si nedodali vlastní od vybrané certifikační autority, dostávají vygenerovaný certifikát typu self-signed, který jim umožňuje šifrovaný přenos bez ověření identity externí autoritou. Ten lze bezpečně využívat za předpokladu, že si ověření identity (a tedy potvrzení certifikátu jako důvěryhodného v prohlížeči) provede klient sám, případně s využitím protokolu DANE.

Desítky tisíc webů tak mohou v rámci standardní služby využívat bezpečný přístup např. do administrace svých webových stránek a CMS systémů jako WordPress, Joomla, Drupal apod. a vyhnout se posílání hesla po síti nechráněně. To nebylo na českém hostingovém trhu bez dodatečných poplatků nebo aktivací služby jen na vyžádání až doposud možné, ačkoliv by mělo jít o samozřejmou věc. ACTIVE 24 tímto krokem pokračuje ve své dlouhodobé strategii nabízet zákazníkům služby kvalitní, moderní a zároveň bezpečné a při tom bourat dosavadní překážky, které jsou již přežité.