Zrychlete své stránky využívající jQuery

jQuery je malý kousek kódu, který umí velké věci. Představovat tuhle javascriptovou knihovnu jistě není nutné. Proto jen krátce pár tipů (pár jsou dva :), jak zlepšit výsledky své práce, pokud používáte jQuery.

Tahejte jQuery od Googlu

Google poskytuje hosting pro nejrůznější knihovny a jednou z nich je jQuery framework. Můžete tedy ve své stránce přímo odkazovat na jQuery knihovnu takto:

<script src="http://ajax.googleapis.com/ajax/libs/jquery/1.3.2/jquery.min.js" type="text/javascript">
</script>

Aktuální adresu pro referenci najdete na http://code.google.com/intl/cs/apis/ajaxlibs/documentation/index.html. Výhody tohoto řešení jsou dvě: kód se „tahá“ z rychlé CDN sítě Googlu a navíc ve většině prohlížečů je tato knihovna uložena v cachi, to za předpokladu, že daný uživatel používá některou ze služeb Googlu. Celkově tak dochází ke zrychlení práce se stránkou.

Případné jQuery pluginy spojte do jednoho min souboru

Velice často se používá jQuery ve spojení s dalšími pluginy, které využívají jQuery API. Snadno, a hlavně zdarma, tak programátor získá dodatečnou funkcionalitu. Pokud je takových pluginů více, je dobré spojit je všechny do jednoho javascriptového souboru a ten následně „minimalizovat“. Opět tímto postupem dosáhnete zrychleného načítání stránky.

Napište prosím do komentářů, jestli by Vás zajímaly i další tipy týkající se jQuery. Ještě pár jich je k dispozici :)

Doplnění – pokračování článku najdete na http://www.hosting.cz/2010/06/aby-vase-jquery-bylo-jeste-rychlejsi/