Kdo vlastní nejvíce serverů? (vizualizace)

S velice zajímavou vizualizací přišel server Gizmodo. Níže uvedený obrázek názorně ilustruje, kolik má která společnost fyzických serverů.

Nechybí tak například výrobce čipů Intel, přední globální poskytovatel managed a cloud hostingu Rackspace, pravděpodobně největších světový webhoster 1&1 nebo firma Akamai, která není příliš známá, provozuje však jednu z nejvytíženějších tzv. content-delivery sítí.

Narazíte také na Facebook využívající 30 tisíc serverů. Srovnání pak jasně dominuje žlutě znázorněný Google s odhadovaným milionem serverů. A protože milion není malé číslo, tak se připravte na pořádné „skrolování“ :-)

V grafu pak chybí třeba Microsoft, průkopník cloud hostingu Amazon, portál Yahoo či největší globální registrátor domén GoDaddy. U těchto firem totiž nebylo možné přesně odhadnout, kolik serverů vlastní. Podklady k sestavení vizualizace pocházejí se serveru DataCenterKnowledge.

Kdo vlastní nejvíce serverů?

6 KOMENTÁŘŮ

 1. Petr M. napsal:

  To mu říkám nepovedený graf :)

 2. Petr M. napsal:

  To mu říkám nepovedený graf :)

 3. […] This post was mentioned on Twitter by Active24.cz. Active24.cz said: Se zajímavou vizualizací přišel server Gizmodo,ilustruje,kolik má která společnost serverů.Jasně vede Google http://bit.ly/bkF1fo […]

 4. Jan Horna napsal:

  Petře, proč nepovedený? Protože je tak dlouhý?

  Podle mě zase velice názorně ukazuje rozložení sil, vidět pouhá čísla nebo tabulku není tak výmluvné.

 5. Petr M napsal:

  Máš pravdu Honzo, rozložení sil ukazuje více než názorně. Jen jsem v první chvíli část Google skoro nenašel, než jsem zjistil, že je to ta světlá 3/4na stránky. Rozhodně zajimavé, jen jsem překvapený, že Facebook nemá větší podíl. To se ale myslím brzo změní.

 6. Jan Horna napsal:

  No bohužel na obrázku chybí někteří velcí hráči, což v textu zmiňuji. Možná by to rozložení vypadalo jinak, Google by ale zřejmě zůstal první. Teda určitě :)

NAPIŠTE KOMENTÁŘ